مقایسه خوردوها


مک لارن MP4-12C
  • سرعت 75%
  • قدرت 85%
  • قیمت 50%

مک لارن MP4-12C

هیجانی وصف ناپذیر

خودرویی با خطوط صاف و قدرتمند. موتور V8 ان در پشت سر راننده با فاصله قرار گرفته و در های gullwing unlatched که با کشیدن دست خود در زیر ان در باز می شود و می توان فیبر کربن را در پوسته ان مشاهده کرد. هم فراری هم مک لارن ۰ تا ۶۰ مایل را در ۳ ثانیه تجربه می کنند و شتاب ۱/۴ مایل یکسان ۱۰٫۹ ثانیه دارند. اما فراری از موتور عادی یا همان تنفس طبیعی استفاده می کند.

همینطور موقعیت درها به نظر غیر استاندارد می آید. شیشه عقب با طراحی آیرودینامیک خود به نظر خوب طراحی شده است اما نتیجه کار معکوس است. برای سال ۲۰۱۳ مک لارن کامپیوتر موتور را به کل رفرش کرده و قدرت را به ۶۱۶ اسب رسانده است. این تغییر باعث سریع تر شدن و روان تر شدن آن در پیست خواهد شد.

شورلت کوروت ZR1
  • سرعت 70%
  • قدرت 85%
  • قیمت 75%

شورلت کوروت ZR1

قدرتی بی همتا

سوپرکار شورلت مانند یک اسلحه میان جراحان است. شاسی آن متعلق به سال ۲۰۰۵ است و پیکر بندی موتور از نوع push-rod است.گشتاور ۶۰۴ lb-ft به مانند ضربه زدن با یک پتک به گیلاس قرمز است. چگونه می تواند ۱٫۴ مایل را در مدت زمان ۱۱٫۴ ثانیه طی کند و ۰تا۶۰ مایلی معادل ۳٫۴ ثانیه داشته باشد؟ باورش سخت است. اما این اعداد شگفت انگیز در مورد این خودرو صحت دارند.

ZR1 جای هیچ عذر و بهانه ای نمی گذارد و از اعداد ثبت شده می توان به آن رسید. به طوریکه تاج دار بخش اسلالوم با ثبت حداکثر سراعت ۷۷٫۹ مایل شده و در اسکیدپاد۱٫۰۸=g را ثبت کرده. ZR1 دارای بزرگترین لاستیک های آزمون است ۲۸۵mm در جلو و ۳۳۵mm در عقب. تایرهای میشلین پایلوت اسپورت دارای هماهنگی مناسبی هستند. اما باز هم می توان از تایرهای پیشنهادی شرکت بولینگ گرین استفاده کرد.

فراری ۴۵۸ ایتالیا
  • سرعت 85%
  • قدرت 80%
  • قیمت 40%

فراری ۴۵۸ ایتالیا

شور، شوق و هیجان

موتور ۴٫۵ لیتری V8 که ۵۷۰ اسب تولید می کند جدا از شتاب شگفت انگیزش وقتی دور موتور به ۹۰۰۰ می رسد به مانند یک حیوان وحشی در حال فریاد زدن است. و مکمل آن گیربکس ۷ سرعته دو کلاچه است. این مدل دارای کلیدی به اسم منتینو است که ۵ حالت مختلف را داراست و برای کسانی است که رانندگی تهاجمی مثل ما می خواهند. حالت ریس بیشترین قدرت موتور و سریعترین حالت گیربکس را به همراه دارد.

بدون هیچ ادعایی و با خلوص کامل تقریبا چهره ای از یک رانندگی کامل را به ارمغان می آورد. اگر در پیچ ها بیش از حد عجول باشید و سعی در خارج شدن هرچه سریع تر داشته باشید، هرگز جواب شما را نمی دهد. و باید همه چیز را بر طبق اصول و قاعده خود به جلو ببرید. تعادل در آن مثال زدنی است و پدال ها گوش به فرمان انگشتان پا هستند و حتی اگر عقب آن دچار لغزش شود باز هم قابل کنترل است. البته نمی توان ترمز گیری های عمیق کوروت را در این خودرو گرفت.

 وارنا خودرو پرشین ورود به کانال تلگرام وارنا خودرو