فروش اقساطی هیوندای آزارا


به هیوندای آزارا ۲۰۱۳ باید به عنوان یک سدان خانوادگی بزرگ با یک طراحی جذاب و حجیم نگاه کرد. جاداری، سطح بالای تجهیزات، گارانتی طولانی مدت و سهولت رانندگی به خودی خود شاید هیجان انگیز نباشد ولی وقتی با طراحی جذاب و شکیل داخل و خارج این اتومبیل جمع شوند، ورق به نفع هیوندای برمیگردد. با طراحی کاملاً جدید نسبت به سال گذشته، آزارا نه تنها به طرح شکیل بدنه خود میبالد بلکه طرح داخل کابین نیز حس لوکس و اشرافی بودن را به بیننده القا میکند. وفور شاخصه های استاندارد در طراحی به درخشش هرچه بیشتر آن کمک کرده است. البته استفاده بیش از حد از قطعات پلاستیکی کمی به این امر خدشه وارد کرده است.قرار گرفتن در پشت فرمان آزارا درخور توجه خاصی نیست ولی تمام آن چیزی که را نیاز دارید را در اختیار شما قرار میدهد. سیستم تعلیق تنش های ناشی از دست انداز ها را کاملاً خنثی میکند و این در حالی است که هندلینگ خودرو تحت تاثیر این امر نبوده و قابل اطمینان بوده و در اختیار راننده میباشد. شاید شتابگیری هیوندای آزارا توجه عابرین در خیابان را به خود جلب نکند ولی به طور حتم برای خودرویی در این کلاس قابل توجه است.تنها مشکلی که در اینجا به چشم میخورد قیمت آن است که از هر اتومبیل سدان بزرگ خانوادگی دیگری بالاتر است. این موضوع برای برند هیوندای کمی غیر قابل هضم است.

بررسی فنی هیوندای آزرا

البته دلیل این قیمت بالا لیست کاملی از تجهیزات رفاهی استاندارد این خودرو است. هرچند که از لحاظ تجهیزات دارای امکانات فراوانی است ولی هر کسی ممکن است در خود نیازی به این تجهیزات کامل از قبیل سیستم رهیاب ماهواره ای، صندلی های گرم و سرد شونده ردیف عقب و یا داشبورد خنک شونده را حس نکند. رقیب این خودرو تویوتا آوالون ۲۰۱۳ با قیمت ارزان تر و البته سطح امکانات رفاهی پایین تر است که در مقابل آزارا به مراتب بی نقص تر بوده و همچنین دارای مدل های هیبریدی نیز میباشد. همچنین بیوک لاکورسه و کرایسلر ۳۰۰ دارای لذت رانندگی بیشتر و طیف وسیعی از پیشرانه های مختلف میباشند. خود هیوندای جنسیس سدان نیز با اینکه ظاهر شکیل آزارا را ندارد ولی در بحث قطعات بدنه و کابین و نیز سواری، کیفیت بالاتری دارد. از آنجایی که ما نیز نظر مساعدی روی این خودرو دارد، به بررسی نقاط قوت هیوندای آزارا۲۰۱۳ میپردازیم.

طراحی بدنه و امکانات ایمنی و رفاهی آرزا

هیوندای آزرا

۲۰۱۳ فقط در یک تیپ با سطح کاملی از امکانات رفاهی عرضه میگردد که شامل: رینگهای ۱۸ایتچی، چراغهای جلو با قابلیت تنظیم اتوماتیک، چراغ های مه شکن، آیینه های جانبی گرم شونده، سامانه ورود و استارت بدون کلید، کروز کنترل، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک سرنشینان جلو و عقب بهصورت مجزا، تودوزی چرم، صندلی های جلو با قابلیت تنظیم برقی در ۸ جهت، صندلی های عقب تا شونده، غربیلک فرمان تلسکوپی با قابلیت تنظیم ارتفاع، داشبورد خنک شونده، آینه آلکتروکرومیک با قابلیت تنظیم اتوماتیک، سیستم رهیاب ماهوارهای با صفحه نمایش لمسی، سیستم صوتی BLUE LINK با قابلیت برقراری تماس اضطراری به همراه ۱۰ عدد بلندگو، پخش CD، خروجی USB، خروجی IPOD و رادیو HD میباشد. تنها پکیج قابل سفارش برای آزارا رینگهای ۱۹ اینچی، لامپهای زنون برای چراغ جلو، سنسور دنده عقب، سانروف پانوراما، پرده برقی شیشه عقب، پرده دستی شیشههای جانبی، غربیلک فرمان با قابلیت تنظیم برقی، حافظه ذخیره سازی تنظیمات صندلی راننده، صندلیهای جلو مجهز به تهویه، سیستم صوتی پیشرفته INFINITY با ۱۴ عدد بلندگو.

قدرت موتور و کارایی

آزارا ۲۰۱۳ مجهز به یک موتور خورجینی با حجم ۳۳۰۰ سیسی میباشد که ۲۹۳اسب بخار را در دور ۳۴۵ نیوتنمتر در اختیار راننده قرار میدهد که این قدرت توسط یک گیربکس ۶ دنده اتوماتیک به چرخهای جلو منتقل میشود. در آزمون شتاب آزارا توانست در عرض ۶٫۷ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند که برای یک سدان بزرگ خانوادگی فراتر از حد انتظار است. مصرف سوخت این خودرو به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر در شهر ۱۴ لیتر، در بزرگراه ۹ لیتر و در سیکل ترکیبی ۱۲ لیتر میباشد.

ایمنی و تجهیزات آزارا

ایمنی آزارا ۲۰۱۳ شامل این موارد میباشد: ترمز ضدقفل (ABS)، سیستم کنترل پایداری، کیسه هوا جانبی سرنشینان جلو و عقب، کیسه هوا پرده ای سراسری، کیسه هوا مقابل زانوی راننده، سامانه محافظت از سر سرنشینان جلو، سیستم BLUE LINK هیوندای (همانند سیستم ON STAR شرکت جنرال موتورز) که امکاناتی از قبیل تماس با مراکز اورژانسی، مکان یابی در صورت سرقت و کنترل خودرو از راه دور را در اختیار مالک قرار میدهد. در آزمایش سیستم ترمز نیز آزارا موفق شد با سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت پس از طی ۳۸ متر توقف کامل نمایید که در این سطح کلاس از خودرو متوسط میباشد. موسسه ایمنی بزرگراهها نیز بالاترین رتبه خود (خوب) را در بحث قابلیت جمع شوندگی از جلو و مقاومت جوانب و سقف و ستون ها به آزارا اختصاص داده است.

طراحی داخلی هیوندای آزرا

داشبورد هیوندای آزرا

با توجه به برخی موارد، آزرا نسخه بزرگتر شده سوناتا به نظر میآید. طراحی داخل کابین شباهت زیادی به سوناتا دارد که بواسطه استفاده از پوشش چرم در تودوزی، آزرا کاملاً حس لوکس بودن را به بیننده القا میکند. تنها چیزی که اندکی بر این حس خدشه وارد میکند استفاده زیاد از قطعات پلاستیکی با ظاهری بیکیفیت است. مورد در خور توجه در مورد کابین به غیر از امکانات رفاهی زیاد، فضای زیاد و جاداری میباشد. به طوریکه بلند قد ترین افراد بزرگسال نیز فضای کافی برای سر و پای خود هم در ردیف جلو وهم در ردیف عقب در اختیار دارند.حجم صندوق عقب این خودرو نیز ۴۶۱ لیتر میباشد که در این کلاس از خودرو بزرگ و شایان توجه است.

کیفیت سواری هیوندای آزارا

آزارا ۲۰۱۳ به لطف پیشرانه ۶ سیلندر خود تبدیل به یک سدان بزرگ قدرتمند شده که شتابگیری قابل توجهای را به ارمغان میآورد و این در حالی است که جعبه دنده اتوماتیک این خودرو دنده ها را به نرمی و دقت تعویض میکند. سیستم تعلیق به وضوح برای یک رانندگی راحت طراحی شده ولی چیزی از هندلینگ خودرو کاسته نشده است. در یک نگاه کلی آزارا حس اطمینان در رانندگی را به شما القا میکند چون خبری از حرکات موّاج گونه ای که در دیگر سدانها به چشم میخورد نیست. در حقیقت دیگر رقبا نیز تجهیزات آزارا را در اختیار شما قرار میدهند و آنها نیز به این امکانات رفاهی مجهز هستند که در اینجا آزارا شما را برای راندن خود تشویق نمیکند ولی در عین حال شما را دلسرد نیز نمیکند.

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


× 1 = 4

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 وارنا خودرو پرشین ورود به کانال تلگرام وارنا خودرو