فروش اقساطی رنو ساندرو استپ وی دنده ای مدل ۹۷

فروش اقساطی رنو ساندرو استپ وی دنده ای مدل ۹۷

 

فروش اقساطی رنو ساندرو استپ وی دنده ای مدل ۹۷ توسط شرکت راشین خودرو مهر ایرانیان به صورت نقد و اقساط با تحویل فوری خودرو، برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرین.

ساندرو استپ‌وی را نخستین بار شرکت رنوی برزیل در سال ۲۰۰۸ به‌عنوان یک خودروی «کراس اوور» رونمایی کرد. این خودرو با برند داچیا و رنو در سال ۲۰۰۹ به بازار جهانی معرفی شده و آمار فروش خوبی را ثبت کرده است. همچنین نسل جدید ساندرو استپ‌وی در سال ۲۰۱۲ رونمایی شده است. استپ‌وی در رده‌ی خودروهای هاچ‌بک‌ کراس یا همان شبه‌شاسی‌بلندها قرار می‌گیرد و از نظر مشخصات فنی، شباهت زیادی با رنو ساندرو هاچ‌بک دارد. از نظر کیفی، ساندرو استپ‌وی با استانداردهای رنو فرانسه تطبیق داده شده و نمره‌ی قبولی بالایی را از کمپانی مادر دریافت کرده است. با توجه به سلیقه‌ی این روزهای بازار کشور و استقبال زیاد هنگام پیش‌فروش و سابقه‌ی خوب ساندرو، پیش‌بینی می‌شود ساندرو استپ‌وی نیز فروش خوبی در بازار ایران داشته باشد. رنو استپ‌وی در شش رنگ مشکی، سفید، قرمز، آبی، خاکستری و نقره‌ای تولید خواهد شد.

موتور استپ‌وی همان موتور مدل K4M است که روی تندر۹۰ و ساندرو معمولی نصب می‌شود و ۱٫۶ لیتر حجم دارد. این موتور ۱۰۵ اسب‌بخار قدرت و ۱۴۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. در بخش جعبه‌دنده (گیربکس)، نسخه‌ی اتوماتیک مانند مدل‌های AT تندر۹۰ و ساندرو، یک جعبه‌دنده‌ی چهارسرعته دارد. حالت تیپ ترونیک و دکمه‌ی رانندگی در جاده‌های لغزنده و برفی هم در این جعبه‌دنده وجود دارد؛ اما جعبه‌دنده‌ی پنج‌سرعته‌ی مدل دنده‌ای بهبود پیدا کرده است. عمده‌ترین ارتقای فنی در ساندرو استپ‌وی نسبت به مدل‌های دیگر، به‌روزرسانی‌های جزئی و نرم‌افزاری است که تفاوت‌های قابل‌توجهی را به وجود آورده است. مثلا با این به‌روزرسانی‌ها، مصرف سوخت استپ‌وی در نسخه‌ی دنده‌ای و اتوماتیک حدود ۳/۰ لیتر از مدل‌های ساندرو معمولی کمتر است. استپ‌وی همچنین می‌تواند به دور موتور بیشتر از ۶۰۰۰ آر‌پی‌ام دست یابد.

از معدود تغییرات فنی استپ‌وی نسبت به مدل‌های عادی ساندرو می‌توان به استفاده از کلاچ هیدرولیکی به جای کلاچ سیمی و تغییرات جزئی گیربکس در راستای رفع مشکل روغن‌ریزی از ناحیه‌ی نزدیک به پلوس‌ها اشاره کرد که اشکالی متداول برای خانواده‌ی تندر ۹۰ به‌حساب می‌آید. براساس اطلاعات رسمی، کمک‌فنرهای عقب ساندرو استپ‌وی نیز با ساندرو هاچ‌بک متفاوت‌اند. ساندرو استپ‌وی نسبت به مدل هاچ‌بک ساده، ارتفاع بیشتری دارد و حدود پنچ سانتی‌متر از ساندرو معمولی بلندتر است. تغییرات نسبتا جزئی استپ‌وی باعث شده است تا نسبت به مدل هاچ‌بک معمولی، حدود ۵۲ کیلوگرم افزایش وزن داشته باشد.

ساندرو استپ‌وی تفاوت عمده‌ای با نمونه‌ی سوپرمینی (هاچ‌‍بک) ندارد؛ اما تفاوت در نوع رنگ‌آمیزی سپرهای عقب و جلو، باربند و قطعات زینتی اطراف گل‌گیر و رکاب خودرو در مدل استپ‌وی مشهود است. یکی از نکته‌های مهم به تغییر رینگ‌های استپ‌وی مربوط می‌شود که در کنار حذف لبه‌ی زیرین سپر جلو، به تفاوت ظاهری خودرو منجر شده است. باربند و اختلاف ارتفاع دو خودرو کاملا حس بلندتربودن ارتفاع استپ‌وی را به شما می‌دهد. جلوپنجره و نوع چراغ‌ها نیز در مرحله‌ی بعد، توجه را به خود معطوف می‌کند.

 

برای تشخیص ساندرو استپ‌وی دستی و اتوماتیک بهتر است بدانید زه جانبی، دستگیره و آینه در مدل اتوماتیک همرنگ بدنه و در مدل دستی بی‌رنگ است. تفاوت‌های یادشده باعث شده استپ‌وی بسیار متفاوت با خودرویی باشد که از آن متولد شده است؛ درهرحال، اختلافات اگرچه ساده هستند، تاثیر زیادی روی ظاهر خودرو گذاشته‌اند و توقعات یک خریدار هاچ‌بک ارزان‌قیمت غیرچینی را تا حد زیادی برآورده می‌کنند.

فروش اقساطی رنو ساندرو استپ وی دنده ای مدل ۹۷

 

استپ‌وی از نظر امکانات در سطح معمولی قرار دارد. دو کیسه هوا، شیشه‌های برقی مجهز به گرمکن، آینه‌ی جانبی برقی، سیستم صوتیCD ، MP3 و USB با چهار باند، مه‌شکن جلو و عقب، فرمان هیدرولیک، کنترل سیستم صوتی از پشت فرمان، شيشه بالابر برقي جلو و عقب، سيستم ضدسرقت (Immobilizer)، كامپيوتر اطلاعات سفر از جمله امکانات این خودرو هستند. باوجوداین و در مقایسه با خودروهای چینی این رده، کمبود امکانات دیگری از قبیل سنسور دنده‌عقب، ضبط و باند مناسب و دلخواه، صندلی زیبا، و سانروف در مقایسه با مدل‌های چینی کاملا مشهود است.

براساس استاندارد Euro NCAP، دو نوع تست برخورد از مقابل و جانبی روی استپ‌وی انجام شده است که در تصادف روبه‌رو، خم‌شدن ستون‌های A و در تست تصادف جانبی، ضعف بدنه در جذب نیروی تصادف، دلیل کاهش امتیاز ایمنی عنوان شده است. البته رنو با مهندسی خوب خود موفق شد تا در زمان ارائه‌ی نسل دوم، با چند تغییر نسبتا کوچک، ۴ ستاره‌ی ایمنی را برای ساندرو کسب کند. متاسفانه فعلا برنامه‌ای برای عرضه‌ی این مدل ۴ستاره در بازار ایران وجود ندارد. در تست انجام‌گرفته‌، تصادف از مقابل هم آزمایش و با موفقیت انجام شد و فقط در آزمایش سنگین تست جانبی، به آدمک آسیب رسید و خودرو نمره‌ی ضعیفی گرفت. درواقع از این اتومبیل انتظار می‌رود امکاناتی مانند کنترلر پایداری خودرو و کیسه‌های هوای کناری را کامل داشته باشد.

این خودرو دارای دو کیسه هوا برای راننده و سرنشین جلوست و از ترمز ABS به همراه EBD بهره می‌جوید که تولید شرکت بوش است. این نوع ترمز علاوه‌بر سرنخوردن در جاده، از انحرافات جانبی نیز جلوگیری کرده و تسلط بیشتری برای راننده فراهم می‌کند. ترمز‌های جلو، دیسکی تهویه‌شونده و ترمزهای عقب، کاسه‌ای هستند که سیستمی قدیمی و ساده در استاندارد‌های سال ۲۰۱۶ به‌حساب می‌آید.

ساندرو استپ‌وی دنده‌ای را می‌توان یکی از جذاب‌ترین خودروهای کمتر از ۵۰ میلیون تومان بازار دانست؛ زیرا شما با این بودجه، یک خودروی هاچ‌بک کراس‌اوور اروپایی دارید که رانندگی با آن بسیار لذت‌بخش است. در ساندرو استپ‌وی نسبت به ساندرو به لطف گیربکس ارتقایافته، فاصله‌ی تعویض دنده‌ها کمی کوتاه شده و شتاب‌گیری به‌مراتب بهتر است. همچنین، به دلیل ارتفاع بالاتر بدنه از شاسی، مقدار بیشتری از ناهمواری‌های جاده را جذب و در نتیجه سواری نرم‌تری را ارائه می‌کند. این خودرو به دلیل وزن نسبتا سبک در سطح شهر، مانورپذیری خوبی دارد؛ ولی در جاده‌های کوهستانی هنگام مانوردادن با استپ‌وی باید کمی محتاطانه عمل کرد. در کل می‌توان گفت که ساندرو استپ‌وی در نسخه‌ی دنده‌ای، به‌مراتب جذاب‌تر از اغلب رقبای چینی هم‌رده‌ی قیمتی خود است. مخصوصا اینکه استهلاک به‌مراتب کمتری دارد و سواری کم‌سروصداتری را تجربه خواهید کرد. در کابین ساندرو استپ‌وی اتوماتیک، امکان تنظیم ستون فرمان وجود دارد که در نسخه‌ی دنده‌ای دیده نمی‌شود. رانندگی با این خودرو تا حد مطلوبی راحت و بی‌صداست. سیستم تعلیق عملکرد خوبی دارد. در حد یک خودروی اقتصادی اتوماتیک با قیمتی در محدوده‌ی ۶۰ میلیون تومان است و می‌توان گفت نسبت به رقبای چینی، یک پله بالاتر قرار می‌گیرد.

شاید مهم‌ترین نکته در محصولات رنو که در داخل تولید می‌شوند، نسبت قابل‌قبول بین قیمت و کیفیت آن‌ها باشد؛ بااین‌حال افزایش قیمت ساندرو استپ‌وی در مقایسه با ساندرو معمولی توجیه منطقی چندانی ندارد.

بسیاری از مشتریان، ضعف اصلی خانواده‌ی ساندرو،  ال ۹۰ و تلیسمان را ضعف در طراحی داخلی کابین و کمبود امکانات و آپشن‌های رفاهی می‌دانند. باوجوداین، درحال‌حاضر بیشتر خودروهای با قیمت زیر ۷۰ میلیون تومان در بازار کشور خودروهای بی‌کیفیت یا چینی هستند، شانس چندانی برای خرید خودرو‌های دست‌دوم شاخص هم وجود ندارد؛ بنابراین ساندرو استپ‌وی را می‌توان جذاب‌ترین و باکیفیت‌ترین خودروی غیرچینی معرفی کرد. رنو ساندرو استپ‌وی با ظاهر و مشخصات فنی ذکرشده در این بازه‌ی قیمتی، هیچ رقیبی ندارد و به‌راحتی می‌تواند تا مدت‌ها یکه‌تاز بازار باشد.

 

 

تجهيزات ايمني و رفاهي
كيسه هواي راننده
كيسه هواي سرنشين جلو بهمراه سوئيچ غيرفعال نمودن
كامپيوتر سفري
ترمز ضدقفل ABS بهمراه توزيع الكترونيكي ترمز
سيستم تهويه مطبوع با كنترل دستي
چراغ مه شكن جلو
سيستم ضد سرقت (Immobilizer)
قفل مركزي بهمراه كنترل از راه دور
شيشه بالابر برقي جلو و عقب
آينه هاي جانبي برقي مجهز بهمراه گرمكن
كنترل سيستم صوتي زير فرمان
آينه هاي جانبي همرنگ بدنه
برف پاك كن و شيشه شور عقب به همراه مه زدا
سيستم صوتي (راديو+سي دي(پخش فشرده)+يو اس پي + ۴ بلندگو)
زه جانبي و دستگيره هاي همرنگ بدنه
پشت سري بالشتي رديف جلو با قابليت تنظيم ارتفاع
كمربند ايمني سه نقطه اي براي سرنشين هاي رديف عقب  

 

 

 

حجم موتور 1598
تعداد سیلندرها 4
آرایش قرار گیری سیلندرها خطی مستقیم
حداکثر توان خروجی (دور بر دقیقه / اسب بخار) 105 اسب بخار در 5750 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور خروجی (دور بر دقیقه / نیوتن متر) 140 نیوتن متر در 3750 دور در دقیقه
سیستم حرکتی خودرو (انتقال قدرت) موتور جلو دیفرانسیل جلو
نوع جعبه دنده جعبه دنده دستی
تعداد دنده (جلو) 5
حداکثر سرعت 175
شتاب 0 الی 100 (برحسب ثانیه) 10.5
سیکل ترکیبی مصرف سوخت

 

6.7 لیتر در 100 کیلومتر
استاندارد آلایندگی یورو 4

 

 

قیمت رنو ساندرو استپ وی

 

فروش اقساطی خودرو
قیمت کلپیش پرداخت24 ماهه36 ماهه48 ماهه60 ماههمشخصات فنی
فروش اقساطی رنو ساندرو دنده
43/210/00021/305/0001/105/006799/685647/025555/429مشخصات فنی
فروش اقساطی رنو ساندرو اتومات
49/210/00024/605/0001/258/443910/727736/868632/554مشخصات فنی
فروش اقساطی رنو ساندرو استپ وی اتومات
48/200/0024/100/0001/323/615892/035811/589619/571مشخصات فنی

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست