صفحه اصلی تحویل فوری خودرو درباره ما

بسترن آساB30

بسترن آسا B30 جدید ترین محصول مونتاژشده توسط گروه خودروسازی بهمن است، این خودرو را برادر کوچک تر بسترن آسا B50 می دانند و مدت زیادی نیست که وارد کشورمان شده است. هر خودرو در هنگام ورود به بازار باید دارای برگ های برنده ای باشد تا با تمایزی که ایجاد می کند بتواند بخشی از بازار را در اختیار بگیرد. مزیت بسترن آسا B30 نسبت به رقبایش چهره ی زیبا و به روزتر در میان خودروهایی با این رنج قیمتی است، همچنین با طراحی حرفه ای ظاهر خودرو حجیم و عضلانی جلوه می کند تا مخاطبان بیشتری خواهان استفاده از شرایط فروش اقساطی بسترن آسا B30 باشند و این خودرو را به عنوان خودروی خود یا خانواده شان انتخاب کنند.

طراحی داخلی و کابین

با قرار گرفتن پشت فرمان بسترن B30، با نکته‌ی جذابی در طراحی اتاق این خودرو مواجه نمی‌شوید. هرچند که می‌توان، داشبورد و ادوات آنرا، زیباتر از محصولات وطنی دانست، اما نوع چیدمان تجهیزات در مقابل سرنشینان، به کامیون‌های چینی شباهت دارد و چندان جذاب نیست. مهم‌ترین نکته‌ی مثبت در کابین B30، صندلی‌های خوش‌فرم و نمایشگر لمسی ۷ اینچی هستند که حس یک خودروی مدرن به راننده می‌دهند. قطعات پلاستیکی در حاشیه‌ی نمایشگر اصلی و دیگر تجهیزات داشبورد، طرحی شبیه به فیبر کربن دارند که به‌تازگی در بعضی خودروهای چینی دیده می‌شود.

بسترن B30 از ادواتی با طرح چوب در نمای داخلی استفاده نکرده است، اما بعضی قطعات، مثل دستگیره‌ها و کلید‌های گران تهویه مطبوع را از فلز نفره‌ای رنگ ساخته است که حس بهترین به کاربر می‌دهد. هرچند که متریال صندلی‌ها و تودری‌ها تا حدودی قابل قبول است، پلاستیک سخت داشبورد و جای‌گذاری بعضی‌ ادوات، مثل مجرای هوا در زیر نمایشگر؛ نمره‌های منفی در فضای داخلی B30 محسوب می‌شوند.

پشت فرمان B30 حس خوبی دارد و با توجه به ضخامت کم ستون A، دید مناسبی برای راننده فراهم می‌شود. بر اساس تجربه‌ی نگارنده، از حضور در کابین بسیاری از خودروهای چینی موجود در بازار ایران، می‌توان گفت که فضای داخلی B30 با وجود نمایشگر، سانروف و آپشن‌های مختلف، کمی کوچک‌تر از رقبای آن احساس می‌شود. این موضوع، در ردیف دوم، بیشتر جلوه می‌کند و خصوصا در فضای سر برای سرنشینی با قد بلندتر از ۱۸۰ سانتی‌متر، چندان راحت نیست. این خودرو، دارای صندلی‌هایی با گنجایش ۵ سرنشین است، اما عملا برای چهار نفر، مناسب خواهد بود.

نکته‌ی مثبتی که می‌تواند، برای خریدار بسترن B30 جذاب باشد، حجم قابل توجه صندوق عقب است. فضای این بخش، ۴۸۰ لیتر برآورد می‌شود که در مقایسه با سمند و صندوق ۵۰۰ لیتری، و L۹۰ با فضای بار ۵۱۰ لیتری، تفاوت خاصی ندارد.

مشخصات فنی بسترن B30

بسترن B30 مانند رقبای نام آشنای خود به یک موتور 1.6 لیتری با قدرت 107 اسب بخار و گیربکس های 5 سرعته دستی یا 6 سرعته اتوماتیک ساخت آیسین مجهز خواهد بود که نیروی تولیدی را از طریق محور جلو به سطح مسیر انتقال می دهند.

ابعاد بدنه اندکی کوچکتر از بسترن B50 به نظر می رسد و از این لحاظ می توان مدل B30 بسترن را خودرویی در ابعاد و اندازه جک J5 قلمداد کرد.

از نظر سیستم فنربندی، تکنولوژی مورد استفاده در بسترن b30 مانند دیگر خودروهای حاضر در این رده قیمتی تقریبا ساده است و شامل سیستم مک فرسون برای چرخ های جلو و میله پیچشی برای محور عقب می شود.

ترمز ها نیز مانند تمام خودروهای مدرن دیگر در هر چهار چرخ به صورت دیسکی هستند.

امکانات و تجهیزات بسترن B30

پوشش چرمی صندلی ها و فرمان، رهیاب ماهواره ای، سیستم جلوگیری از عقب رفتن خودر ودر سربالایی ها، ESC، سنسور دنده عقب و سیستم صوتی با 6 بلندگو از جمله امکانات بسترن b30 محسوب می شوند که تاکنون به شکل رسمی برای بازار ایران تایید شده اند.


برچسب ها :

تمام حقوق این سایت مطعلق به شرکت فلان است