ds 3 مدل 2018

ds 3 مدل 2018

 

طراحی ظاهری و بدنه

ایجاد زیبایی در یک خودروی کوچک و سه در، کار ساده‌ای نیست، اما به نظر می‌رسد که طراحان DS، به خوبی از عهده‌ی آن برآمده باشند. نسخه‌ی اصلی DS 3 که در سال ۲۰۰۹ رونمائی شد، حس اسپرت و البته باابهت یک محصول کوچک را به همراه داشت، درحالیکه فیس‌لیفت این خودرو، حالا زیبایی و لوکس‌بودن را به طرح اولیه اضافه کرده است. مدیران شرکت دی‌اس، از برترین طراحان صنعتی فرانسه برای خلق محصولات خود استفاده می‌کنند تا علاوه بر جذابیت ظاهری، متفاوت از رقبا و شاید برتر از آنها، ظاهر شوند. این موضوع، تا حد زیادی در DS 3 و خصوصا نمای روبروی این خودرو، دیده می‌شود.

 

سپر DS 3، مثل دیگر اجزای این مدل؛ پیچیدگی‌های زیادی دارد و علاوه بر خطوط حجم‌دهنده که شبیه به حرف C و متناسب با چراغ‌ها در طرفین هستند، جایگاه جذابی برای روشنایی جانبی و چراغ‌های مه‌شکن فراهم ‌می‌کند. رشته‌ای از LED در گوشه‌های سپر DS 3 وجود دارند که علاوه بر زیبایی این قسمت، می‌توانند به صلاحدید راننده و با فرمان دستی، کاربرد روشنایی روز داشته باشند.

از نکات عجیب در طراحی این خودرو، می‌توان به کوتاه بودن درپوش موتور اشاره کرد که تا لبه‌ی جلوپنجره ادامه ندارد و با خط افقی بین چراغ‌ها، به زیبایی DS 3 لطمه می‌زند. مه‌شکن‌های دایره‌ای هم با سایز کوچک و البته هماهنگ با طراحی خودرو، کمی ارزان‌قیمت به نظر می‌رسند. از سویی دیگر، جایگاه مربوط به پلاک در میان جلوپنجره و خودداری سازنده از به کار بردن ادوات پلاستیکی در سپر، نکات مثبت در نمای روبروی DS 3 هستند.

 

برای پنجره‌های جانبی، از پلاستیک سیاه‌رنگ استفاده شده است تا سقف DS 3، حالت معلق داشته باشد. این خودرو، اساسا با رنگ سقف متفاوت نسبت به رنگ اصلی بدنه عرضه می‌شود و حتی در نسخه‌ی پایه، کاملا سیاه است. چنین حالتی در آینه‌های بغل هم وجود دارد و درحالیکه پایه‌ی کروم، این قسمت را روی در و با فاصله از بدنه نگه می‌دارد، می‌تواند با رنگی متفاوت از دیگر اجزا سفارش داده شود. آینه‌های DS 3، فاقد چراغ راهنما هستند و به جای آنتن مدرن کوسه، نمونه‌ای معمولی و نسبتا قدیمی روی سقف خودرو دیده می‌شود.

 

طراحی داخلی و کابین

ورود به کابین DS 3، تجربه‌ی کم‌نظیری است. حتی اگر سابقه‌ی رانندگی با خودروهای گران‌قیمت آلمانی را داشته باشید، حضور در DS 3 می‌تواند جذابیت زیادی برای شما داشته باشد. علاوه بر ترکیب خلاقانه‌ی المان‌های مختلف، از پنل پشت فرمان تا طرح داشبورد، فضای کاملا اسپرت DS 3، سرنشینان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این سطح از طراحی داخلی، برای یک محصول نسبتا کوچک در کلاس کامپکت (مینی) به ندرت در خودروهای امروزی بازار جهانی دیده می‌شود. آنچه مسلم است، کابین DS 3 با رویکرد هنری و چشم‌نواز خود، جلب توجه بیننده را هدف اصلی خود قرار داده است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست