ds 5 2018

البته این نگاه تنها مختص افرادی است که به خرید خودرو نگاه ویژه و حرفه ای تری دارند در غیر این صورت بیشتر مشتریان در بازار ایران، خرید برندهای عمومی تری مانند تویوتا کمری و هوندا آکورد را به خرید محصولی مانند دی اس اولویت می دهند. البته کلاس خودرو دی اس5 با کلاس خودروهایی مانند آکورد تفاوت دارد ولی اکثر مشتریانی که به دنبال خرید خودرو در بازه 180 تا 240 میلیون تومان در ایران هستند چندان حرفه ای و موشکافانه به خرید خودرو نگاه نمی کنند بلکه تنها به دنبال خودرویی هستند که نیاز یک خانواده را در درون شهر و برای مسافرت های بیرون شهری پوشش دهد.
البته اگر افرادی بخواهند خودرو خاص بخرند و طراحی داخلی و خارجی خودرو برایشان مهم باشد دی اس با توجه به قیمتش می تواند گزینه مناسبی برای این افراد باشد. در حال حاضر آلفا رومئو جولیتا، لکسوس CT200 و ولوو v40 از نظر کلاس و قیمت از اصلی ترین رقبای دی اس5 در ایران هستند. این خودروها به ترتیب 171، 205 و 260 میلیون تومان در نمایندگی های فروش این محصولات فروخته می شوند در حالی که دی اس5، 207 میلیون تومان فروخته می شود. در میان این خودروها آلفا رومئو جولیتا از نظر جوان پسند بودن و لذت رانندگی به خودروهای دیگر برتری دارد.
این خودرو با یک موتور 1400 سی سی با قدرت 170 اسب بخار قدرت بسیار مناسبی را با توجه به وزن خودرو در اختیار راننده قرار می دهد و در زمینه طراحی این خودرو رقیب جدی برای دی اس5 است.
خودرو لکسوس CT200 با توجه به هیبریدی بودن و مصرف بسیار پایین بهترین خودرو در میان این خودروها برای استفاده شهری است. برند لکسوس هم جایگاه این خودرو را در میان رقبایش دو چندان می کند. با این همه خودرو موتور بنزینی ضعیفی نسبت به باقی خودروها دارد و تنها 98 اسب بخار قدرت تولید می کند.
موتور بنزینی این خودرو در کنار موتور الکتریکی می تواند 134 اسب بخار قدرت تولید کند که نسبت به تمامی رقبای این بخش از بازار کمتر است. لذت رانندگی خودروهایی مانند دی اس5 و آلفا رومئو جولیتا هم بسیار بیشتر از خودرویی مانند لکسوس است. ولوو v40 در میان این خودروها از بالاترین قدرت موتور برخوردار است. این محصول که دارای طراحی و کیفیت قابل قبول است با موتور دو لیتری اش توان تولید 213 اسب بخار را دارد. البته قیمت این خودرو هم حدود 50 میلیون تومان از دی اس5 گران تر است.
با نگاهی کلی به رقبای این خودرو در بازار می توان مشتریان این خودرو را افرادی تصور کرد که دنبال یک خودرو خاص می گردند که برایشان کیفیت طراحی بیشتر از مشخصات فنی و فرمان پذیری یا اقتصادی بودن خودرو مهم است. در این بخش از بازار افرادی که طراحی متفاوت و لوکس همراه با آپشن های کامل را بخواهند به سراغ دی اس، افرادی که به دنبال خودرو اقتصادی باشند به سمت لکسوس، افرادی که قصد تجربه لذت رانندگی را دارند آلفا رومئو و کسانی که قدرت بیشتر را می خواهند به سراغ ولوو می روند.
طراحی و ساخت
در زمینه طراحی داخلی می توان گفت یکی از زیباترین خودروهای بازار زیر 250 میلیون تومان ایران است. در ساخت بخش های مختلف مانند کنسول و صندلی ها به کوچک ترین جزییات دقت شده است. کیفیت مواد استفاده شده در ساخت تزئینات داخلی بسیار مناسب است و چرم صندلی ها هم از بهترین نوع و دوخت استفاده شده است. در تمام نقاط داخلی خودرو هم می توان خطوط طراحی دی اس را دید. در این بخش می توان گفت طراحان خودرو بسیار کارکشته توانسته اند بر روی سیتروئن c5 با کمترین هزینه محصول دی اس5 را خلق کنند.
طراحی خارجی اما به اندازه طراحی داخلی چشم نواز و موثر نیست ولی در کل قابل قبول است با این همه اگر کمی دقیق شویم می توانیم بفهمیم که یک خودرو اقتصادی یعنی سیتروئن c5 به یک خودرو لوکس تر تبدیل شده است. اما نکته مهم، تولید این خودرو در چین است. محصولات دی اس در شرکت چانگان چین با ظرفیت 200 هزار دستگاه مونتاژ می شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست