پیش بارگذار بروک

فروش پژو 206 – راهنمای مرحله به مرحله معامله خودرو

فروش پژو 206 – راهنمای مرحله به مرحله معامله خودرو

همان طور که میدانید، فروشندگان 206 برای فروش پژو 206 دچار مشکل نخواهند شد، بخاطر این که این خودروی شیک و پرطرفدار، همیشه خواهان خود را حفظ می کند و همواره بسیاری از افراد به دنبال این ماشین جذاب هستند. حالا شرایط فروش پژو 206 در ایران به چه صورت است؟ در این مقاله از سری مقالات آموزشی آرمان خودرو قصد داریم تا در خصوص با خرید و فروش پژو 206 با شما عزیزان صحبت کنیم و نکات لازم رو خدمت شما عزیزان عرض کنیم و در انتها هم راهنمای مرحله به مرحله معامله خودرو در ایران را بهتون آموزش بدیم تا در صورتی که قصد دارید برای خرید خودرو اقدام کنید، نکات خرید و فروش ماشین را فرا گرفته باشید و از شرایط تمامی مراحل از دیدن خودرو برای اولین بار تا امور انتقال سند خودرو آگاهی داشته باشید. 

فروش پژو 206

همانطور که دیده اید بسیاری از دلالان خودرو، لیزینگ ها و شرکت ها اقدام به فروش پژو 206 به صورت نقد و اقساط می کنند و در این بین، تشخیص مکان درست و مناسب برای خرید پژو 206 بسیار سخت شده است و مخصوصا افرادی که در ماشین و خرید و فروش خودرو سر رشته ندارند، امکان دارد به دام افراد سودجو بیوفتند و هزینه هایی بیشتر از هزینه های خودروی تحویلی را به فروشنده بدهند و این موضوعی است که آرمان خودرو سعی در اعتماد سازی و تغییر رویه آن با افزایش سطح آگاهی عموم کرده است تا در هنگام خرید و فروش خودرو ، تمامی موارد را در خصوص با آن بدانند و هزینه ای اضافی به سودجویات و دلالان خودرو متقبل نشوند. در ادامه راهنمای گام به گام معامله خودروی 206 و به صورت کلی تمامی خودرو ها را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد :

به همان شکل که احتمالا میدانید، معامله کردن خودرو کار خیلی ساده ای نیست ولی اگر شرایط و قوانین آن را بدانید، این کار ساده تر از همیشه خواهد شد. بازار خودرو به صورتی شده است که افرادی با انتظار تورمی که از قیمت خودرو دارند، اقدام به خرید خودروی صفر از کارخانه کرده و آن را نگه می دارند تا گران شود و به فروش برسانند! همین امر موجب شده است تا بسیاری از افراد به دلیل این که حوصله دیرکرد های کارخانه های خودرو سازی، بروکراسی (کاغذ بازی) های زیاد، تاخیر بسیار و عدم شفافیت در این که چه خودرویی را قرار با چه امکاناتی تحویل بگیریند، سعی دارند تا حتی خودرو های صفر را هم از دست خریداری کنند و به دنبال همین اشخاصی که انتظار تورمی از قیمت خودرو داشتند می روند و خودروی صفر را از آن ها خریداری می کنند. خرید و فروش پژو 206 هم به همین صورت در بازار رواج بسیار زیادی یافته است.

پیشنهاد مطالعه : خرید پژو 206 – نکات مهم خرید خودروی 206 در ایران

فروش پژو 206

مراحل انتقال و معامله خودرو در ایران

 1. بازدید و کارشناسی فنی خودرو 
 2. قولنامه خودرو
 3. مراجعه به مراکز تعویض پلاک نیروی انتظامی برای تعویض پلاک خودرو
 4. مراجعه به دفتر اسناد رسمی و ثبت سند قطعی
 5. اگر خودرو بیمه بدنه دارد، مراجعه به نماینده بیمه مربوط و تهیه الصاقیه تغییر مالکیت خودرو 

مدارک لازم برای انجام معامله خودرو (فروش پژو 206)

به منظور انتقال مالکیت خودرو ، مدارک نسبتا زیادی نیاز است ولی در لحظه ای که خودرو برای خرید و فروش بازدید میشود تنها پنج مورد مدرک را نیاز خواهد داشت و موارد دیگر شامل؛ برگه عدم خلافی ، مفاصا حساب عوارض شهرداری و مدارک احراز محل سکونت خریدار را در زمان تنظیم و انتقال مالکیت سند باید ارائه کنید. بدیهی است که برای فروش پژو 206 هم نیاز به این مدارک خواهید داشت پس آن ها را به صورت کلی یاد بگیرید و برای فروش پژو 206 هم از آن استفاده کنید : 

کارت خودرو و برگ سبز

این 2 مورد اسناد اصلی شناسایی مالکیت خودرو از دید نیروی انتظامی محسوب می شوند. جدا از هر سند دیگری، خودرو متعلق به فردی است که برگ سبز و کارت خودرو به نام آن باشد، پس در صورت بروز اختلاف بین طرفین معامله، هر سند دیگری که مد نظر شما باشد، بدون حکم قضایی، به اخذ حکم توقیف خودرو منجر نخواهد شد. این موضوع را مد نظر داشته باشید که معامله خودرو زمانی قطعی شده است که برگ سبز انتقال پیدا کند. کارت خودرو و برگ سبز برای فروش پژو 206 از جانب شما عزیزان هم به مانند دیگر ماشین ها نیاز خواهد شد.

سند قطعی 

در اولین معامله هر خودرو، یعنی وقتی که کسی مستقیما از شرکت، خودروی خود را خریداری میکند (مثلا برای پیش فروش پژو 206 از ایران خودرو اقدام می کند)، چیزی به اسم سند وجود نخواهد داشت، ولی برای معامله ‌های دوم و بعدی، موردی به نام سند قطعی که سربرگ قوه قضاییه و مهر برجسته دارد سر و کله اش پیدا می شود و لازم به ذکر است که در دفاتر اسناد رسمی تنظیم می ‌شود. اگر نام قید شده روی برگه کمپانی (که در ادامه آن را توضیح خواهیم داد)، با نام روی برگه سبز مطابقت داشته باشد، احتیاج به سند قطعی نخواهد بود ولی در غیر این صورت، نیاز است تا سند قطعی تنظیم شود تا بیانگر تسویه مالک فعلی خودرو، با مالک قبلی تسویه حساب به حساب آید. 

برگه کمپانی

در واقع این فاکتور فروش خودرو خواهد بود و نشان خواهد داد که شرکت خودروسازی X، در تاریخ Y این خودرو را با چه شماره موتور و چه شماره شاسی به چه کسی و با چه قیمتی به فروش رسانده است. جالب است بدانید که خودروهای لیزینگی، روی برگه کمپانی ‌شان قید شده است که سند در رهن کمپانی است و مالک، حق ندارد بدون تسویه حساب با خودروساز، خودرو را به فروش برساند. لازم به ذکر است که دریافت برگه کمپانی برای فروش پژو 206 نیز لازم خواهد بود.

مدارک شناسایی و وکالت 

به عنوان مثال کسی که برای فروش پژو 206 اقدام می کند، در لحظه بازدید می بایست کارت ملی خود را ارائه دهد و چنانچه شخصا مالک خودرو نیست، می بایست وکالت تام محضری در امور معامله خودرو را ارائه کند. این وکالت بایستی شامل 2 بخش  شماره گذاری و تنظیم سند قطعی باشد. این موضوع را در خاطر داشته باشید که برای مالکانی که خارج از کشور زندگی می‌ کنند، وکالت ‌نامه باید مهر تایید وزارت خارجه را نیز داشته باشد. 

بیمه شخص ثالث

بیمه شخصی ثالث از آن مواردی است که معامله خودرو به آن نیاز خواهد داشت. برای فروش پژو 206 هم نیاز خواهید داشت تا بیمه را ارائه کنید. 

کلام آخر 

آرمان خودرو با توجه به شرایطی که برای تحویل خودروهای خود اعم از پژو 206 تعیین کرده است، شما عزیزان را قادر ساخته است تا طی انجام فرآیند های اداری انتقال مالکیت خودرو ، در 1 ساعت کاری خودروی خود را به صورت تحویل فوری دریافت کنید و این شرایط شامل حال خودروهایی که به صورت نقد و یا اقساط خریداری می شوند، می شود. در واقع این یعنی هر خودرویی را به هر روشی بخواهید خریداری کنید، آرمان خودرو آن را ظرف مدت 1 ساعت به شما عزیزان تحویل خواهد داد. فروش پژو 206 هم یکی از مواردی است که با توجه به پر تقاضا بودن در کم تر از 1 ساعت انجام خواهد شد.  

پیشنهاد مطالعه : خرید اقساطی پژو 206 – نکات مهم برای خرید اقساطی خودرو

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز دهی کاربران

  برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

  من با این شرایط موافق هستم .

  اینستاگرام

  اینستاگرام 200 را برگشت نداد.

  بایگانی

  برچسب ها

  خرید اقساطی پژو 206 خرید اقساطی پژو 206 sd خرید اقساطی پژو 206 از ایران خودرو خرید اقساطی پژو 206 اس دی خرید اقساطی پژو 206 ایران خودرو خرید اقساطی پژو 206 تیپ 2 خرید اقساطی پژو 206 تیپ 5 خرید اقساطی پژو 206 تیپ 5 ایران خودرو خرید اقساطی پژو 206 صندوقدار خرید اقساطی پژو 206 کارکرده خرید پژو 206 خرید پژو 206 sd خرید پژو 206 اقساطی خرید پژو 206 تیپ 2 خرید پژو 206 تیپ 5 خرید پژو 206 تیپ 6 خرید پژو 206 دست دوم خرید پژو 206 دیوار خرید پژو 206 صفر خرید پژو 206 صندوقدار خرید پژو 206 کارکرده فروش اقساطی پژو 206 فروش اقساطی پژو 206 ایران خودرو فروش اقساطی پژو 206 تیپ 2 فروش اقساطی پژو 206 تیپ 5 فروش اقساطی پژو 206 تیپ 5 سال 96 فروش اقساطی پژو 206 تیپ 5 سال 97 فروش اقساطی پژو 206 تیپ 5 سال 98 فروش اقساطی پژو 206 صندوقدار فروش اقساطی پژو 206 صندوقدار ایران خودرو فروش اقساطی پژو 206 کارکرده فروش پژو 206 فروش پژو 206 اتومات فروش پژو 206 اصفهان فروش پژو 206 اقساطی فروش پژو 206 تیپ 5 فروش پژو 206 دیوار فروش پژو 206 صفر فروش پژو 206 صندوقدار فروش پژو 206 کارکرده پژو 206 پژو 206 تیپ 5 پژو 206 تیپ 6 پژو 206 دیوار پژو 206 صندوقدار