صفحه اصلی تحویل فوری خودرو درباره ما

رنو کولیوس 2018

رنو کولیوس 2018

 

طراحی ظاهری

این یک واقعیت بزرگ و غیر قابل انکار است که کولیوس جدید بر مبنای مدل فعلی نیسان اکستریل شکل گرفته است که از سال 2013 در بازار حضور دارد و به لحاظ طراحی بدنه، خودرو چندان جدیدی نیست، اما باید اذعان کرد که کار تیم طراحی رنو به سرپسرستی لورنس وَن دِن اَكر هلندی در باز طراحی کولیوس بر مبنای اکس تریل فوق العاده خوب پیشرفته است و به جز سقف و زاویه ستون های مربوطه، کمتر اثری از مشابهت با اکس تریل در چهره پردازی کولیوس جدید دیده نمی شود.
همچنین از سادگی بیش از حد طراحی اکستریل نیز خبری نیست و رنو به خوبی توانسته ظریف کاری مشهور فرانسوی را به قسمت های مختلف بدنه کولیوس جدید تزریق کند.

مهمترین نقطه تمایز طراحی نسل تازه خودروهای رنو، فرم خاص چراغ های جلو و عقب است که مشابه تلیسمان در کولیوس نیز به کار رفته اند اما در نمای جانبی استفاده از یک نوار افقی کرومی در امتداد چراغ جلو تا نزدیکی ستون و نصب یک آبشش تزینی کوچک از سادگی بیش از حد بدنه کاسته است. در نمای جلو این وظیفه بر عهده خطوط چند گانه عضلانی روی درب موتور گذاشته شده است و مجموع خطوط به نوعی ترسیم شده اند تا لوگوی بزرگ رنو بیش از همیشه در مرکز توجه واقع شود.

 

شاید در نگاه نخست تفاوت خاصی بین مشخصات فنی کولیوس جدید با نسل قبلی آن دیده نشود، واقعیت آن است که موتور 2.5 لیتری 170 اسب بخاری تا حد زیادی به نسل قبلی شباهت دارد اما گیربکسCVT نسل اول کولیوس قدیمی حالا جای خود را به نسل جدید گیربکس های CVT رنو نیسان با نام تجاری XTRONIC داده است که مشخصات عملکردی و اقتصادی بهتری را نسبت به گذشته ارائه می دهند و از قابلیت شبیه سازی تعویض هفت دنده نیز برخوردارند. کراس اوور های سایز متوسط مانند کولیوس معمولا در زمینه رانندگی آفرود حرف چندانی برای گفتن ندارند اما کولیوس با فاصله 21 سانتی متر از زمین، حداقل در این زمینه نسبت به رقبای خود برتری اندکی دارد و می تواند مسیرهای ناهموار تری را بدون مشکل پشت سر بگذارد. سه تیپ مختلف رانندگی تک دیفرانسیل (انتقال نیروی دائمی به چرخ های جلو)، دو دیفرانسیل هوشمند (انتقال لحظه ای به چرخ های عقب برای جبران هرزگردی) و چهارچرخ متحرک دائمی برای کولیوس در نظر گرفته شده است که در شرایط برفی و لغزنده باید بین حالت های دوم و سوم یکی را انتخاب کنید و به نظر می رسد که انتخاب حالت دوم با توجه به شرایط مسیر هوشمندانه تر باشد.

 

رفاه سرنشینان کولیوس واقعا چشمیگر است، صندلی های بزرگ و راحت، دید فوق العاده خوب به محیط بیرون، تم مُدرن و لوکس کابین، نرمی نسبی سیستم تعلیق، عایق کاری خوب که از نفوذ صدای پیشرانه به درون کابین می کاهد و سیستم صوتی و سقف بزرگ شیشه ای، حس و حال دلچسبی را پشت فرمان کولیوس رقم می زند که در کمتر خودرو رقیبی می توان مشابه آن را تجربه کرد، البته فرمان دقت چندان بالایی ندارد و کمی گنگ و گیج به نظر می رسد اما در عوض ترمزها بسیار دقیق و قدرتمند واکنش نشان می دهند و حتی بر روی مسیر یخ زده نیز عملکرد مطمئنی از خود نشان می دهند، این درحالیست که چسبندگی تایرهای نکسن که کاربردی معمولی دارند برای رانندگی در چنین شرایطی چندان بالا نیست و همانطور که در فیلم زیر مشخص است خودرو در مواقع زیادی دچار هرزگردی شده و تنها به سبب هوشمندی سیستم چهارچرخ محرک خود از این وضعیت خلاص می شود.

 

 


برچسب ها :

تمام حقوق این سایت مطعلق به شرکت فلان است